Přesun na obsah

Vážně krásná hudba

Jste zde:

Navigace: Novinky » International Ambassador of Czech Music

International Ambassador of Czech Music

Cena pro nakladatelství Bärenreiter!


------------------------------------------------------------------------------- 
BÄRENREITER JAKO "INTERNATIONAL AMBASSADOR OF CZECH MUSIC" 
 
ClassicPragueAwards_NEWHudební nakladatelství Bärenreiter získalo prestižní ocenění Classic Prague Award 2018 v kategorii „International Ambassador of Czech Music“. 
 CPAwards 2018_1

Fotografie: Pavla Hartmanová, Classic Prague Awards

Křišťálovou trofej za soustavnou propagaci české hudby v zahraničí převzali na galavečeru 3. ročníku Classic Prague Awards, konaném v sobotu 19. ledna ve Smetanově síni Obecního domu v Praze, pan Clemens Scheuch, člen představenstva Bärenreiter-Verlag Kassel, a naše paní šéfredaktorka Eva Velická za nakladatelství Bärenreiter Praha, které je celosvětově největším dodavatelem notových materiálů české hudby. V předchozích dvou ročnících získali tutéž cenu mezinárodně respektovaný muzikolog John Tyrrell (1942–2018) a věhlasný dirigent sir John Eliot Gardiner.

CPAwards 2018_2        CPAwards_2018_3
 
Classic Prague Awards jsou jediné české ceny v oblasti klasické hudby. Na sobotním slavnostním ceremoniálu, přenášeném živě na ČT Art, byly ceny předávány v celkem jedenácti kategoriích. Kromě ceny za propagaci české hudby v zahraničí pro nakladatelství Bärenreiter, získali letos v dalších dvou nominačních kategoriích cenu za celoživotní přínos operní pěvkyně a herečka Soňa Červená a současně renomovaný sbormistr Josef Pančík,titul Talent roku si odnesl šestadvacetiletý český houslista Milan Al-Ashhab a Cenu České televize obdržel Pražský filharmonický sbor. 

Jména vítězů a nominovaných v sedmi soutěžních kategoriích za vynikající umělecké výkony, včetně fotografií ze slavnostního ceremoniálu najdete na www.classicpragueawards.eu
 
CPAwards_2018_4