Přesun na obsah

Vážně krásná hudba

Jste zde:

Navigace: Novinky » OTILIE SUKOVÁ skladatelka

OTILIE SUKOVÁ skladatelka

čtyři klavírní kompozice

----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Jak se muzicírovalo doma u Dvořáků a u Suků

Otilie Suková: 
Klavírní skladby            NOVINKA
 
BÄRENREITER URTEXT    
editorka Eva Prchalová
 
• první kritické vydání kompozičního odkazu Dvořákovy dcery Otilie
• náladové kousky příjemné pro klavíristy i posluchače
• vhodné pro vyspělejší žáky i profesionály
• vůbec poprvé publikována skladba Drahému tatíčkovi
 
BA 11557_Sukova_Skladby_OBALKA Otilie Suková (1878–1905), hudebně velmi nadaná dcera Antonína Dvořáka a manželka Josefa Suka, hrála na klavír a pokusila se i o vlastní kompozice. Dochovaly se čtyři klavírní kousky, z nichž Humoreska, Ukolébavka a Pepča na koníčku vyšly tiskem jako příloha periodika Zlatá Praha čtyři roky po Otilčině smrti. K vydání je připravil Josef Suk na základě vlastního notového zápisu skladbiček, které mu Otilie přehrála. Podobný způsob kompozice vykazuje i skladbička Drahému tatíčkovi, která dosud vydána nebyla a existuje pouze ve dvou rukopisných exemplářích – jeden je Sukův záznam skladbičky po Otilčině přehrání, druhý je Otilčin čistopisný opis této Sukovy předlohy.

 
BA 11557_Sukova_Skladby_12  Editorka Eva Prchalová vychází ze zmíněných sukovských autografů a veškerých vedlejších pramenů, včetně korespondence. Toto první urtextové vydání opatřila zajímavou předmluvou a kritickou zprávou.
 
První tři skladby Otilie Sukové natočil na originální Sukův klavír v Křečovicích významný český pianista Tomáš Víšek (CD „Klavír Josefa Suka“, ArcoDiva, 2000).

BA 11557
• ISMN 979-0-2601-0864-6
Cena: 175 Kč       KOUPIT