Přesun na obsah

Vážně krásná hudba

Jste zde:

Navigace: Novinky » Prestižní ocenění "BEST EDITION 2016"

Prestižní ocenění "BEST EDITION 2016"

Epos o Gilgamešovi Bohuslava Martinů


Prestižní ocenění "Best Edition 2016"
Epos o Gilgamešovi Bohuslava Martinů  BEST EDITION 2116_DIPLOM


Hudební nakladatelství Bärenreiter získalo prestižní ocenění „Best Edition 2016“ Německého svazu hudebních nakladatelů (DMV – Deutscher Musikverleger-Verband) za první svazek Souborného vydání díla Bohuslava Martinů – oratorium Epos o Gilgamešovi.

Cena se každoročně uděluje za výjimečný nakladatelský počin v oblasti vydávání notových publikací a knih o hudbě. Do letošního jubilejního ročníku renomované soutěže se přihlásilo 18 německých nakladatelů a porota složená z předních zástupců muzikologické obce, hudebního průmyslu, grafického designu, hudební pedagogiky a kritiky rozhodovala mezi 74 zaslanými publikacemi. Cenu získalo deset nejlepších titulů a je výjimečným mezinárodním úspěchem, že mezi nimi je dílo české hudby. Oceněné publikace byly vystaveny na Mezinárodním hudebním veletrhu ve Frankfurtu 7. -10. dubna 2016, kde se uskutečnil také slavnostní ceremoniál předávání cen.

Gilgameš_ Best EditionPorota ocenila jak vynikající kvalitu vydání oratoria, tak vysokou vědeckou hodnotu publikace, která obsahuje nejen podrobnou předmluvu s ukázkami korespondence mezi skladatelem a objednatelem díla, švýcarským dirigentem Paulem Sacherem, ale i související faksimile Martinů autografu a alternativní verze různých pasáží zveřejněné formou poznámek pod čarou. Velkoryse pojatá publikace je zúročením mnohaleté vědecké práce Institutu Bohuslava Martinů a jeho zakladatele a podporovatele Nadace Bohuslava Martinů. Editorem oceněného svazku je Aleš Březina, ředitel Institutu.

Epos o Gilgamešovi je prvním ze dvou svazků, jimiž nakladatelství Bärenreiter a zmíněné partnerské instituce zahájily v loňském roce rozsáhlý projekt Souborného vydání díla Bohuslava Martinů.