DIVOČINA

Název:
 DIVOČINA
pro začínajícího hráče na orchestrální perkuse<BR>s klavírním doprovodem
Katalogové číslo 
H 8052
ISMN/ISBN: 
979-0-2601-0928-5
EAN: 
9790260109285

Nakladatelství: Bärenreiter Praha
Druh publikace: pedagogická hudebnina
Obsazení: orchestrální perkuse
Jazyk publikace: cz./eng./ger.
Rozsah/Formát: 15/3 S. - 31,0 x 23,5 cm
Vazba: Vazba šitá dvěma kovovými sponkami (V1)
Hmotnost: 118 g

  • v albu pět skladbiček, každá v trvání přibližně jedné minuty
  • vítané obohacení přednesového repertoáru pro začínajícího bicistu
  • online nahrávky (mp3) pro klavír s bicím nástrojem (nahrávky samostatného klavíru včetně dalších verzí "play-along" formátů ke stažení na stránkách autora www.tomaschmura.com)


Album pro děti (i teenagery) je určeno začínajícím bicistům, kteří se setkávají poprvé s pestrou kolekcí orchestrálních perkusí. V albu jsou obsaženy výhradně skladbičky pro ty orchestrální nástroje, kterými disponuje pravděpodobně každá umělecká škola (např. triangl, měkký činel), orchestrální velký buben lze snadno nahradit velkým bubnem z bicí soupravy, či velkým tom-tomem. Obtížnost skladbiček lze při živém provedení výrazně upravovat zvoleným tempem. Krátké skladbičky mají programní názvy (např. Had, Slon), které děti motivují.
Jako zkušený a vyhledávaný pedagog pracuje Tomáš Chmura výukovou metodou „play-along“ (hra s nahrávkou). Používání nahrávek při hře usnadňuje začínajícím bicistům orientaci v notovém zápisu a pomáhá v hudebním vnímání skladby jako celku. Online nahrávky pro klavír s bicím nástrojem jsou k dispozici níže, nahrávky samostatného klavíru, které najdete na stránkách autora www.tomaschmura.com, mohou sloužit i pro koncertní provedení bez přítomnosti klavíristy.
Video ukázky ZDE