V TANEČNÍ NÁLADĚ

Název:
 V TANEČNÍ NÁLADĚ
pro začínajícího hráče na bicí soupravu<BR>s klavírním doprovodem
Katalogové číslo 
H 8053
ISMN/ISBN: 
979-0-2601-0929-2
EAN: 
9790260109292

Nakladatelství: Bärenreiter Praha
Druh publikace: pedagogická hudebnina
Obsazení: bicí nástroje
Jazyk publikace: cz./eng./ger.
Rozsah/Formát: 16/7 S. - 31,0 x 23,5 cm
Vazba: Vazba šitá dvěma kovovými sponkami (V1)
Hmotnost: 132 g

  • v albu pět skladbiček, každá v trvání přibližně jedné minuty
  • vítané obohacení přednesového repertoáru pro začínajícího hráče na bicí soupravu
  • online nahrávky (mp3) pro klavír s bicí soupravou (nahrávky samostatného klavíru včetně dalších verzí "play-along" formátů ke stažení na stránkách autora www.tomaschmura.com)


Album pro děti (i teenagery) je určeno začínajícím hráčům na nejpopulárnější bicí nástroj – bicí soupravu. Autor se záměrně vyhýbá pokročilým technikám hry (např. vír nebo dvojité údery), ale obtížnost skladbiček lze při živém provedení výrazně upravovat zvoleným tempem. Jak napovídá název alba, skladbičky provedou malé hráče různými tanečními styly (Tango, Polka, Waltz, Cha-cha, Valčík).
Jako zkušený a vyhledávaný pedagog pracuje Tomáš Chmura výukovou metodou „play-along“ (hra s nahrávkou). Používání nahrávek při hře usnadňuje začínajícím bicistům orientaci v notovém zápisu a pomáhá v hudebním vnímání skladby jako celku. Online nahrávky pro klavír s bicí soupravou jsou k dispozici níže, nahrávky samostatného klavíru, které najdete na stránkách autora www.tomaschmura.com, mohou sloužit i pro koncertní provedení bez přítomnosti klavíristy. www.tomaschmura.com, mohou sloužit i pro koncertní provedení bez přítomnosti klavíristy.
Video ukázky ZDE