Flautoškola 2 - Učebnice hry na sopránovou zobcovou flétnu

Název:
 Flautoškola 2 - Učebnice hry na sopránovou zobcovou flétnu
Katalogové číslo 
H 8012
ISMN/ISBN: 
979-0-2601-0506-5
EAN: 
9790260105065

Nakladatelství: Bärenreiter Praha
Druh publikace: pedagogická hudebnina
Obsazení: zobcová sopránová flétna
Jazyk publikace: cz.
Hmotnost: 340 g
hudební doprovody Lena Pulchertová a Tomáš Hanzlík
Třídílná moderní učebnice, doplněná přednesovými skladbami různých stylů i řadou metodických materiálů v samostatných sešitech je určená určená především žákům ZUŠ od 6 let a jejich pedagogům. Kromě nápadů a zkušeností z praxe autorů čerpá inspiraci ze zkušeností předních světových pedagogů a z osvědčených zahraničních škol vydávaných v zemích s významnou tradicí hry na zobcovou flétnu (Nizozemí, Německo, Anglie). Hravou formou a za pomoci písniček, her, neobvyklých zvuků, rozmanitých cvičení a dětských ilustrací seznamuje malé hráče se základními technickými i hudebními návyky.
Učebnice jsou doplněny samostatnými Metodickými sešity pro učitele, které přinášejí podrobný popis práce s učebnicí a mnoho podnětů a nápadů pro výuku hry na zobcovou flétnu v malých skupinách. K Flautoškole 2 najdete Metodický sešit pod. kat. číslem H 8014.
Kompletní informace (včetně notových ukázek ke stažení) o Flautoškole najdete na www.flautoskola.cz.
Jan Kvapil
studoval hru na zobcovou flétnu u C. van Heerden na konzervatoři v Linci a u P. Holtslaga na Royal Academy of Music v Londýně, svá studia završil získáním pedagogického diplomu Licenciate of the Royal Schools of Music (Londýn, 2001). Vystupoval a nahrával s předními českými ansámbly staré hudby. Intenzivně se věnuje pedagogické práci - vyučuje na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, První víkendové škole hry na zobcovou flétnu, jejímž je ředitelem, a na kursech a seminářích po celé naší vlasti (Zlín, Olomouc ad.).