Flautoškola 3 - Učebnice hry na sopránovou zobcovou flétnu

Název:
 Flautoškola 3 - Učebnice hry na sopránovou zobcovou flétnu
Katalogové číslo 
H 8036
ISMN/ISBN: 
979-0-2601-0741-0
EAN: 
9790260107410

Nakladatelství: Bärenreiter Praha
Druh publikace: pedagogická hudebnina
Obsazení: zobcová sopránová flétna
Jazyk publikace: cz.
Hmotnost: 415 g
Závěrečný díl moderní učebnice hry na sopránovou zobcovou flétnu metodicky navazuje na Flautoškolu 2. Může sloužit též jako sborník přednesových skladeb z období středověku, renesance a baroka pro sopránovou, resp. tenorovou zobcovou flétnu, v tónovém rozsahu c1-d3. Malí hráči jistě ocení známé melodie z dětských filmů a Večerníčků nebo deset velmi originálních soudobých skladeb, jimiž do svazku přispěl vynikající anglický hráč a skladatel Alan Davis. Flautoškola 3 přináší také základní informace o čtyřech nejznámějších barokních skladatelích a o použitých hudebních formách. Řada skladeb má praktickou podobu dua, některé lze hrát též ve větším ansámblu zobcových fléten.
Učebnice je doplněna samostatným Metodickým sešitem pro učitele pod. kat. číslem (H 8037).
Oproti předchozím svazkům je Flautoškola 3 obohacena o dva samostatné sešity s vypracovanými doprovody pro klavír / cembalo (H 8036a) a pro kytaru (H 8036b).
Jan Kvapil
studoval hru na zobcovou flétnu u C. van Heerden na konzervatoři v Linci a u P. Holtslaga na Royal Academy of Music v Londýně, svá studia završil získáním pedagogického diplomu Licenciate of the Royal Schools of Music (Londýn, 2001). Vystupoval a nahrával s předními českými ansámbly staré hudby. Intenzivně se věnuje pedagogické práci - vyučuje na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, První víkendové škole hry na zobcovou flétnu, jejímž je ředitelem, a na kursech a seminářích po celé naší vlasti (Zlín, Olomouc ad.).