První doteky

Název:
 První doteky
učebnice
Katalogové číslo 
H 7925
ISMN/ISBN: 
979-0-2601-0345-0
EAN: 
9790260103450

Nakladatelství: Bärenreiter Praha
Druh publikace: pedagogická hudebnina
Obsazení: flétna - sólo
Jazyk publikace: cz.
Hmotnost: 798 g
Hned po prvním vydání v roce 2005 zaznamenala škola hry na příčnou flétnu První doteky velký ohlas. Od té doby patří k oblíbeným učebnicím nejen pro začátečníky, ale je ji možno využít po celou dobu studia flétny na ZUŠ. Učebnice nabízí mnoho cvičení pro postupný rozvoj hráčské techniky, ale především pro vytváření vysoké tónové kultury, i pestrý výběr přednesových skladeb s doprovodem druhé flétny, kytary nebo klavíru.
Pedagogové i žáci ocení celou řadu poznatků a informací, jako je např. zahájení každého cvičení dlouhou notou, způsob zapojování nových tónů, obrácená představa vrchních tónů dole a spodních nahoře, důsledné trvání na správném nasazování a uvolňování krku, důsledné značení nádechů a dostatek času na nádechy pro rozvoj správné dechové techniky, zařazení cvičení s alikvotními tóny nebo cvičení pouze klapáním prsty bez zvuku. Učebnice je velice přehledně graficky vypravena a hudební úkoly provázejí krásné a inspirativní ilustrace.
Na úspěch Prvních doteků navazuje učebnice Probouzení k dokonalosti o dvou sešitech, která je určena pro pokročilejší žáky i studenty nižších ročníků konzervatoří.
Více informací najdete na www.malotin.cz