Kytarová první třída

Název:
 Kytarová první třída
Katalogové číslo 
H 8031 ncd
ISMN/ISBN: 
979-0-2601-0697-0
EAN: 
9790260106970

Nakladatelství: Bärenreiter Praha
Druh publikace: pedagog.hudebnina - noty + CD
Obsazení: kytara - sólo
Jazyk publikace: cz./sk.
Hmotnost: 643 g
- UČEBNICE HRY NA KLASICKOU KYTARU | ČESKO-SLOVENSKÉ VYDÁNÍ
- Editor Marcin Kowalczyk | Ilustrace Malgorzata Flis
Kytarová první třída, 1. díl dvoudílné učebnice, je určena pedagogům a jejich žákům v prvních ročnících ZUŠ.
Moderní učebnici charakterizuje kreativní přístup ve všech směrech. Nabízí široký výběr jednoduchých skladbiček či známých písniček a cvičení, která jsou zaměřena na řešení jednotlivých technických problémů, ale nejsou samoúčelná. Nenásilnému rozvíjení technických dovedností žáka pomáhá logické řazení výukového materiálu se stoupající náročností na hráčské dovednosti malého kytaristy.
Novátorský přístup kytarové školy Tatiany Stachak spočívá především v aktivním zapojení pedagoga do hry od první hodiny výuky. Žák hraje v duu se svým učitelem již na prázdných strunách a takto chytře podchycený zájem dítěte se nemíjí účinkem: od prvního doteku s kytarou se tak zábavnou formou rozvíjí rytmické a harmonické schopnosti dítěte a také jeho přirozená muzikalita. K dalším výborným motivačním nápadům Tatiany Stachak patří metoda, jak naučit dítě improvizovat.
Přitažlivost výuky podle Kytarové první třídy zvyšuje její mimořádně nápadité výtvarné řešení. Učebnice o 128 stranách je vybavena bohatými barevnými ilustracemi, které vhodně doplňují její hudební obsah. Navíc - noty i slova jsou tištěna ve větší velikosti než je obvyklé a dětem se tak lehčeji a příjemněji čtou. Pro rychlou orientaci v publikaci jsou některá cvičení a skladbičky podbarveny a nechybí ani vysvětlující ikonky.
Učebnice je doplněna kompaktním diskem s nahrávkou 28 sólových skladbiček pro malého kytaristu a 20 skladbiček pro kytarové duo. Učebnici je možné zakoupit též bez kompaktního disku pod kat. číslem H 8031.